logo-261-80

Yüz Botoksu

Herkesin bildiği gibi yüz botoksu estetik işlemler arasında yer almaktadır. Özellikle son dönemlerde kişilerin daha fazla yüz güzelliğine düşkün olmasından dolayı yaptırılan yüz botoksu genellikle 35 yaşından sonraki kişilere daha fazla uygulanmaktadır. Yapılan botoks işlemi genellikle iğne yardımı ile yapılmaktadır. İğne ile birlikte yüze enfekte edilen dolgu malzemeleri sayesinde yüzdeki kırışıklıklar kaybolmaya başlamaktadır. Bu şekilde 6 ay ile 1 yıl arasında dayanıklılık gösterebilir. Böyle olan botokslar sürekli olarak tekrarlanabilmektedir.

Yüz botoksu özellikle ünlüler arasında yaygın halde bulunsa da artık norma vatandaşlar cinsiyet fark etmeksizin yaptırmaktadırlar. Böylelikle yaşlılıktan kaynaklanan kırışıklıklar kaybolmaktadır. Yapılan bu işlemle beraber kişiler hem psikolojik hem de fiziki olarak daha iyi hissedebilmektedir. Yüz botoksu uygulayışı oldukça kolay bir işlem olsa da kişiden kişiye göre değişkenlikte gösterebilir. Özellikle acı eşiği düşük kişilerin yaptırmaktan çekindiği bir işlem olarak görülür. İşlem yapılırken iğne kullanıldığından dolayı kişilerde ağrılar meydana gelebilir.

Özellikle merdiven altı klinikte bu işlemin yapılması oldukça sakıncalıdır. Bu işlemden dolayı mikrop kaparak daha kötü sonuçlar doğabilmesi öngörülmektedir. Özellikle doktorlar eşliğinde temiz kliniklerde yapılması önemlidir. Botoks işleminde kullanılan malzemenin gerçek botoks malzemesi olması önemlidir. Merdiven altı kliniklerde kişi kandırılarak gerçek botoks malzemesi kullanıldı deseler de inanılmaması gerekir. Gerçek botoks malzemeleri kişiye sonradan herhangi bir risk yaratmazken sahte malzemeler ile yapılan botoks yüzünden insanlar cilt kanserine kadar pek çok hastalığa yakalanabilirler.

Yüz Botoksu Nasıl Yapılır?

Kırışıklıları veya sarkıkları yok etmek için uygulanan yüz botoksu nasıl yapılır? Öncelikle mutlaka uzman doktorlar tarafından yapılması gerekmektedir. Yapılan işlemde hijyen oldukça önemli unsurlardan bir tanesidir. Hijyenik olmayan yerlerde yapılmasında kesinlikle kaçınılmalıdır. Bu tip yerler cildinizi mahvetmekten ve sizi hasta etmekten başka bir işe yaramayacaktır. Botoks tarzı işlemlerde iğne kullanıldığından dolayı cilde olabildiğince hassa davranılması şarttır. Öncelikle bir kalem yardımıyla cilde botoks yapılacak yerler belirlenir.

Sonrasında hasta yatırılarak herhangi bir anestezi işlemi uygulanmadan botoks yapılır. Gerekli olduğu kadar miktarda enjekte edilir. İşlem bittikten sonra hastanın doktorun verdiği kurallar dışına çıkmaması önemlidir. Gülme gibi yüzü geren mimikler çok sık ve fazla yapılmamalıdır. Eğer çok sık ve fazla yapılırsa kişide oluşacak bazı kaymalar meydana gelebilir. Botoksun yüzeyde kalarak burada kendine yer oluşturması için zaman verilmesi gerekmektedir.

Genellikle bu işlemde öncelikle hastayla konuşulup dikkat etmesi gerekenler ve yan etkileri vurgulanır sonrasında bu işleme geçilir. İşlem yapılırken hastanın rahat olması çok önemlidir. Botoks yapılırken hasta ile konuşulur. İşlemin daha kolay ve akıcı şekilde olmasını sağlayacaktır. Yüz botoksu en dikkat edilmesi gereken işlemlerden bir tanesidir. Özellikle de botoks yapılırken oldukça fazla enfeksiyon riski vardır. Bu enfeksiyon risklerini önlemek amacıyla temiz bir ortam şarttır.

Yorum Yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked *