logo-261-80

Büyük Geniz Eti Belirtileri

Uyurken ya da nefes alırken sorun yaşayanlar için büyük geniz eti belirtileri araştırılmaktadır. Geniz eti olan kişilerin hayat kaliteleri de değişkenlik göstermektedir. Özellikle nefes alamama gibi pek çok sorunla karşı karşıya kalınabilir. Uyku kalitesinde değişiklikler meydana gelebilirken her doğuştan geniz eti olanlar sorunların farkında olmayabilir. Bu açıdan da birçok kişi doktora gelmez. Geniz eti büyüdükçe daha fazla sorun yaratacağından dolayı doktora gitmeyi kabul edebilirler.

Kabul ettikten sonra asıl sorunları ile karşılaşacaklardır. Geniz eti belirtileri aslında birçok belirti ile kendini gösterir. Belirtilerinin ilki olarak ağzı açık uyuma, horlama, sinüzit ya da uyurken ağızdan su gelmesi gibi belirtiler sık rastlanan belirtilerdir. Bu belirtiler hem çocuklarda hem de yetişkinlerde kolaylıkla görülebilmektedir. Belirtiler görülen kişinin doktora götürülmesi gerekmektedir. Özellikle çocuklarda bu belirtiler var ise diş ve ağız bozuklukları meydana gelmeden daha hızlı bir şekilde tedavi ettirilmesi şarttır. Bunun haricinde yetişkinlerde de görülebilmektedir.

Geniz eti kendini yenileyerek çıkabilen bir et parçasıdır. Solunum yolları ile ilgisi olduğundan dolayı kişinin hayat kalitesini etkileyecek hatta daha kötü sonuçlar doğurabilecektir. Bu açıdan da mutlaka tedavisinin yapılması gerekmektedir. Nefes almada zorluk ya da günlük hayatta enerji kaybı gibi pek çok fiziksel faktörü etkiler. Aynı zamanda çocuklarda görüldüğünde sık sık kulak içi iltihaplanma ile de karşılaşılabileceği öngörülmektedir. Belirtilerinin hepsi geniz etinin sebebiyet verdiği sağlık sorunları olmayabilir. Doktora giderek sağlık probleminizi sormanız daha mantıklı olacaktır.

Geniz Eti Nedenleri

Birçok belirtisi bulunan geniz eti nedenleri oldukça fazla şekilde bulunmaktadır. Geniz eti herkeste ve her yaşta bulunabilecek bir rahatsızlıktır. Özellikle çocuklarda çok görülmeye başlanmıştır. Bunun asıl sebebi olarak genetik faktörlerin rol oynadığını söylemek mümkün olacaktır. Geniz eti normalde herkeste olan bir et parçasıdır. Et parçası olarak burun içerisinde yer alır.

Tıpkı bademcikler gibi işlevleri vardır. Bademciklerden bir tık daha iyi şekilde vücudumuzu koruyabilir. Vücudumuzda burundan giden toz ya da mikroplardan korumayı amaçlar. Koruma esnasında bademciklerden daha iyi koruma sağlar. Bunun temel sebebi burundan daha fazla nefes alışverişi yapılmasından kaynaklanmaktadır. Aynı zamanda geniz eti bazı kişilerde normal boyutun üzerinde olabilir. Bu kişilerde birçok solunum zorluğu görülür.

Yaşanan nefes güçlüğü zorluklarında hemen doktora gidilmelidir. Özellikle yaşı küçük olan kişilerin bu zorluğu nedeniyle belli bir kemik bozulması gerçekleştirmesi olabilmektedir. Kemiklerin bozulması genelde ağız ve dişlerde meydana gelir.

Yorum Yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked *