logo-261-80

Bişektomi Yanak İnceltme Estetiği

  • Anasayfa
  • Bişektomi Yanak İnceltme Estetiği

Estetiğe oldukça önem veren insanların sürekli olarak yaptırmaya başladıkları bişektomi yanak inceltme estetiği en iyi operasyonlardan biri haline gelmiştir. Yeni trendlerden biri haline gelen yanak inceltme estetiğini birçok ünlü yaptırmaktadır. Yanakların daha ince elmacık kemiklerinin çıkık ve çenenin önde olması oldukça önemli olarak görülmektedir. Bu estetik şekilleri ile Barbie yüz amaçlanmaktadır. Bu yüz şekli şu anda herkeste görülmektedir.

Estetik yapılmasının amacı insanların psikolojik olarak kendilerini daha iyi hissetmesi ve özgüven olarak artış yaşamalarıdır. Yanak inceltme estetiğinde yanakta bulunan fazla yağ dokuları alınır. Alınan yağ dokuları sonucunda yanak incelmeye başlar incelen yanak yapısal olarak güzel görünmeye yarar. Bu şekilde ameliyat başarılı bir şekilde sonuçlanır. Aslında tıp açısından bir sakıncası yoktur. Yanak inceltme kişinin kendi isteğine bağlı olarak geliştirilen bir estetik ameliyattır. Bu yüzden de kişinin isteğine bağlı olarak bütün işlemleri kolaylıkla yapılabilmektedir. Yanak inceltme ameliyatında önemli olan kişinin istediği hatları elde edebilmektir. Tıbben hiçbir sorunu olmayan bir kişinin rahatlıkla ameliyatı gerçekleştirilebilir.

Yanak İnceltme Estetiği Yapılışı

Genellikle sorulan sorulardan olan yanak inceltme estetiği yapılışı kısa süren ve basit bir ameliyattır. Bu estetik ameliyat ayakta yapılır. Lokal anestezi ile beraber ayakta uygulanan bir ameliyattır. Ameliyata başlanmadan önce ağızın komple temizlenmiş olası gerekmektedir. Ağız eğer temiz değilse mikrop riski çok yüksektir. Bu yüzden mutlaka ağız temiz olmalıdır.

Yanak inceltme estetiği cerrahi müdahale olduğundan dolayı ilk önce hasta lokal anesteziyle uyuşturulur daha sonrasında ayakta tedaviye başlanır. Öncelikle yanakların içindeki yağ torbalarının yanında küçük kesiler açılır ve oradaki forseps ile doğal görünüm vermek için yağ dokusu torbaları alınır. Yağ dokusu torbaları alındıktan sonra yara olan bölgeye dikiş atılır.

Yağ dokusu alınma işlemi her iki yanakta da yapılır. Sonrasında cerrahi sıkılaştırıcı bir bandajla işlem tamamlanır. Bu işlemlerin tamamı 30 ile 45 dakika arasında sürmektedir ve hasta aynı gün içerisinde taburcu edilebilmektedir. Bu ameliyat risksiz olup eğer ağız sağlığına ve temizliğine önem verilmezse enfeksiyon kapma riski taşıyan bir ameliyattır.

Yanak İnceltme Estetiği Ameliyatı

Yağ dokusu alma işlemi olan yanak inceltme estetiği ameliyatı oldukça kolaydır. Yanak inceltme estetiği ameliyatı öncesinde hastaların kullandığı ilaçlar tespit edilmelidir. Eğer hasta aspirin veya kan sulandıran ilaçlar gibi ilaçlar alıyorsa bu inançlar sonlandırılmalıdır. Bir sağlık nedeniyle düzenli olarak ilaç kullanıyorsa ameliyat öncesinde bunu doktoruna bildirmeli ve bu konuda onu bilgilendirmelidir.

Hamile olan kişiler ya da hayati önem taşıyan sağlık sorunları olan kişiler yanak inceltme estetiği yaptırmadan önce mutlaka doktoruyla görüşmelidir. Ameliyat sonrasında ise hızlı bir iyileşme süreci için bir hafta önceden alkol alımı bırakılmalı ve sigara içilmemelidir. Bu ameliyatın iyileşme süreci farklılık gösterebilmektedir.

 

İlk 14 gün takip edilmeli ve iyileşmelerin ne kadar ilerlediği gözlemlenmelidir. Bunun yanında yanak inceltme estetiğinden sonra kişilerin oldukça yumuşak besinler tüketmesi ve sıvı gıdalarla beraber beslenmesi olası kanamaların önüne geçecektir. Bu süreçte hasta güneş ışığına kesinlikle maruz kalmamalıdır. Yanak inceltme estetiğinden sonra olası enfeksiyonlar halinde hasta korkmamalı bu süreç 3 ile 6 ay süresince geçmektedir. Bu enfeksiyonlar genellikle yüzün alt çene bölümünde gerçekleşir. Yanak inceltme estetiği elmacık kemiklerin daha fazla öne çıkmasına ve yüzün daha uzun görünmesinde büyük rol oynamaktadır.

Yanak İnceltme Estetiği Sonuçları

Estetik ameliyatlardan biri olan yanak inceltme estetiği sonuçları oldukça hafif etkilerdir. Yanak inceltme estetiği oldukça güzel sonuçlar doğuran bir estetik yöntemidir. Kesi yanağın iç tarafından atıldığı için dışta hiçbir iz görünmeyecektir. Bunun yanında yatış gerektirmeyen bir operasyon olduğundan dolayı hasta günlük hayatına olabildiğince hızlı bir şekilde dönebilmektedir.

Enfeksiyonu önlemek amacıyla hekim tarafından verilen antibiyotikler kullanılmalı ve ağız bakımı düzenli rutinler halinde gerçekleştirilmelidir. Ameliyattan sonra en az 2 saat boyunca hekimin verdiği bandaj yüzde sabit şekilde kalmalıdır. Bu bandaj aynı zamanda yüzdeki şişmeyi ve morarmayı da önleyecektir. Ameliyattan sonraki 3 gün boyunca 4 saatte bir 15 dakika doğrudan yanağa doğru soğuk pres uygulaması hem şişmeyi hem de morlukları azaltmaya yarayacaktır.

Yanak inceltme ameliyatı ağız içinde gerçekleştiği için düzenli olarak 12 saatte bir tuzlu su ile gargara yaparak enfeksiyon riskini azaltmak ve doktorunuzun verdiği ilaçları düzenli kullanmaya özen göstermek oldukça önemlidir. Ayrıca operasyondan sonra ilk 5 gün boyunca fiziksel egzersizlerden uzak durmak gerekmektedir. Ameliyattan 5 gün sonra ise günlük aktivitelerinize devam edebilirsiniz. Yaz aylarında yapılan yanak inceltme ameliyatı pek tavsiye edilmemektedir. Bunun sebebiyse yaz aylarında güneş ışığına çok fazla maruz kalınmasıdır.

Yanak inceltme ameliyatı sonrası hiçbir yere izi kalmayacaktır. Ameliyat yanak içinde olduğu için yara iziyle karşılaşılmaz. Ameliyattan sonra şişlikler inip hastanın yüzün oturması belli bir süre alabilmektedir. Bu durum kişiden kişiye göre değişiklikler göstermektedir. Yanak inceltme ameliyatı sadece yüzün ovalliğini alan bir ameliyattır.

Yanak İnceltme Estetiği Riskleri

Estetik ameliyatlardan olan yanak inceltme estetiği riskleri oldukça fazladır. Yanak inceltme estetiğe olan kişiler ağız sağlığına oldukça dikkat etmek zorundadırlar. Bunun sebebiyse ağızdan geçen herhangi bir bakteri yüzünden dikişlerin enfeksiyon kapabilme riskidir. Basit bir ameliyat gibi gözükse de yüz felci ya da kalıcı hasar gibi durumlar ortaya çıkabilmektedir.

Yağ dokularına yakın olan tükürük bezleri bu ameliyattan sonra zarar görebilmektedir. Bu konu için mutlaka doktora danışılmalı ve risk faktörleri göz önünde bulundurulmalıdır. Bunların yanında kanama, yüz felci, dil bölgesinde yaralanma, asimetrik yüz hatları, yeniden cerrahi olasılığı, kalıcı ağrı, kesiklerin zor iyileşmesi, hematom, anesteziye bağlı gelişen durum riskleri, sıvı birikimi, uyuşma veya diğer his değişiklikleri, enfeksiyon ya da kardiyak ve pulmoner komplikasyonlar görülebilmektedir. Bu risk faktörleri yüz inceltme estetiği ameliyatında oldukça sık karşılaşılan faktörlerdir.

Bu faktörleri yaşamamanız için operasyonu gerçekleştiren doktorun oldukça iyi bir doktor olması gerekmektedir. Yanak içindeki yağların sinirlere yakın olması sebebiyle ağrı en çok karşılaşılan risk faktörleri içerisinde yer alır. En sık karşılaşılan bir diğer durum ise enfeksiyon riskidir. Bu açıdan doktorun çok iyi seçilmesi ve öncesinde oldukça iyi bir araştırma yapılması gerekmektedir. Yüz felci geçirilmesi durumunda geri dönüşü olmayan türden riskler oluşabilir. Kesinlikle ameliyatın bir doktor gözetiminde ve hastane ortamında gerçekleştirilmesi gerekmektedir.